İNSANLIK İÇİN HERKESE VİCDAN, HEPİMİZ İÇİN ADALET!

KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA

İNSANLIK İÇİN HERKESE VİCDAN, HEPİMİZ İÇİN ADALET!

Başımıza gelen o elim hadiseler, tarihleri zamana yayılarak çoğaldı; o elim hadiseler nedenleri ve sorumluları belli olan, canımızı yakan İŞ CİNAYET’leriydi.

İlk günden bu yana, duruşmaları takip ettik. TBMM’de grubu bulunan siyasi partileri ve Cumhurbaşkanlığı’nı ziyaret ettik. Ağustos ayının ilk pazarında 63’sünü gerçekleştireceğimiz VİCDAN ve ADALET NÖBETİ’ni her ayın ilk pazarında Galatasaray Meydanı’nda tutmaya devam ettik. Her yıl 28 NİSAN’ın iş cinayetlerinde hayatını kaybedenleri ANMA ve YAS günü ilan edilmesi için yürüyüş yapıp imza topladık. İş cinayetlerinde geride kalanların kederlerini paylaşmak için dayanışma ziyaretlerinde bulunduk ve bizleri destekleyen dostlarımızla birlikte mücadelemize devam ediyoruz. 2012 yılından bu yana her yıl Adalet Arayana Destek Grubu tarafından çıkarılan İŞ CİNAYETLERİ ALMANAĞI çalışmasını da destekliyoruz.2008’den bu yana VİCDAN dedik, ADALET istedik, kendimizi bu kavramlara sarılan ve mücadelemizi başından beri destekleyen Vicdan ve Adalet Hareketi 1Umut’un parçası saydık.

Bütün siyasi partilere başından beri mesafemiz açıktır/aynıdır. Haksızlığa uğradığını düşünerek mücadele etme ülküsüne sahip herkesi, isteklerinin içeriğinden bağımsız olarak, sonuna kadar destekliyor, mücadelemize destek vermek isteyeni de siyasi kimliğinden bağımsız olarak aramıza katıyoruz.

Bu bağlamda, yaklaşık 1 haftadır TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerimizden HDP (Halkların Demokratik Partisi) tarafından düzenlenen etkinliğe Vicdan ve Adalet Nöbeti, hareketlerine ise Vicdan ve Adalet Hareketi denmesini anlamakta güçlük çekiyoruz. Tabii ki “vicdan” ve “adalet” sözcükleri bizlerin tekelinde değil. Lakin, sayımızın azlığına bakmadan sürdürdüğümüz mücadelenin kendini topluma anlattığı etkinlik formunu (2012’den beri 63 kez düzenlenmiş nöbet etkinliğini), bizleri ve kamuoyunda bizle özdeşleşen anlamını yok sayarak bu ad ve biçimle etkinlik düzenliyor olmalarını üzüntüyle karşıladığımızı belirtmek isteriz.

Bizler her ayın ilk pazar günü Galatasaray Meydanı’nda saat 13.00’te İş Cinayetlerine dur diyebilmek, işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin alınması, bütün sorumluların etkin biçimde yargılanması ve caydırıcı cezalar alması için VİCDAN ve ADALET NÖBETİMİZİ HDP’nin etkinliğinden bağımsız olarak TUTMAYA devam edeceğiz.

HDP’nin tutumunu doğru bulmadığımızı, HDP’nin de kamuoyuna bu konuda açıklama yapmasına dair beklentimizi kamuoyu nezdinde ifade etmek isteriz.

Saygılarımızla

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

Reklamlar
Bu yazı DAVALARDA SON DURUM içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s